Modernizace nesených pluhů Kverneland

Kverneland mimo jiné modernizuje i nesené pluhy

Modernizace nesených pluhů Kverneland
autor: vomela publikováno: 9.1.2020

Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí. V roce 2019 společnost Kverneland slavila 140. výročí existence a zároveň představuje zajímavé novinky.

Vždy byl zaměřen na požadavky zákazníků, což znamená, že využívají výhradně originální konstrukční řešení a speciální výrobní postupy

Rámy pluhů prochází tepelnou úpravou, což vede k jejich pevnosti a zároveň flexibilitě. Zajímavě řešené je i zadní opěrné kolo u polonesených pluhů. Díky němu je většina hmotnosti pluhu přenášena na traktor. Toto kolo je možné i ovládat přímo z kabiny traktoru, což se hodí například při otáčení na souvrati. Unikátní systém nonstop mechanického jištění proti přetížení Auto-reset dovoluje u každého tělesa vychýlení při kontaktu s překážkou nezávisle na tělesech ostatních. Kverneland nabízí široký výběr orebních těles, a tak je možné si vybrat právě to, které nejvíce vyhovuje podmínkám, ve kterých se bude pluh pohybovat.

Kompletní sortiment pro každého

Kverneland nabízí velmi široký sortiment pluhů. Nesené klasické, nesené otočné, polonesené klasické, polonesené otočné a speciální podmítací pluh Ecomat. Kverneland Ecomat je lehké nářadí, které zpracovává půdu mimořádně účinně pomocí mělké orby (10-18 cm). Nové krátké radlice jsou k dispozici v kovovém nebo plastovém provedení za účelem malého opotřebení.

Nová generace nesených pluhů

Mezi zástupce nové generace pluhů patří také nesené otočné pluhy Kverneland 2300 S, 3300 S a 3400 S, které jsou rovněž založeny na inovacích vyvinutých pro řadu pluhů Kverneland 2500 i-Plough. Pluhy však přichází s novým řešením přepravy a delšíma nohama. Zároveň na trh přichází nové orební těleso vhodné pro hlubokou orbu a traktory se širokými koly.

Pluhy Kverneland 2300 S, 3300 S a 3400 S jsou v závislosti na modelu k dostání ve tří až sedmiradličném provedení s pracovním záběrem těles v rozmezí od 35 do 55 cm pro traktory o výkonu od 240 do 350 koní. Modely nabízí výběr ze světlostí 85 nebo 100 cm.

Pluhy jsou k dostání s osvědčeným systémem Variomat, který uživateli přináší řadu výhod co se týče úspory pohonných hmot, času, peněz a zvýšení výkonu. Prostřednictvím systému se jednoduše nastavuje preferovaná pracovní šíře, a to hydraulicky nebo mechanicky. Systém je navržen tak, že je změnu pracovního záběru možné provádět i v průběhu orby. Systém Auto-line se postará o správné automatické nastavení tažné linie. Při nastavování pracovní šířky se automaticky seřizuje i šířka záběru prvního tělesa a tažné linie. Uživatel se o systém Variomat nemusí vůbec starat, je díky unikátní konstrukci pouzder a čepu mezi držákem slupice a hlavním rámem bezúdržbový.

Specialitou modelů Kverneland 2300 S Variomat a Kverneland 3300 S Variomat je možnost současného využití pěchu pro urovnání a utužení půdy. Za tímto účelem Kverneland vyrábí vlastní pěchy speciální konstrukce pod názvem Kverneland Packomat. Rameno je připevněno přímo k závěsné hlavě z důvodu snížení bočních sil pluhu. Použití systému Packomat podle výrobce neovlivňuje spotřebu paliva. Orba a základní předseťová příprava tak může být prováděna při jedné pracovní operaci, čímž se ušetří čas a náklady.

Autor: Milan Jedlička
Zdroj: agroportal24h.cz

Další zajímavé články:


Nový univerzální kypřič Kverneland Enduro
Kypřič Kverneland Enduro je určen pro podmítku, ale také pro hlubší zpracování půdy. Podmítka je nejenom mělké kypření. Její účel je všestranný: šetří půdní vláhu...

Pokračování zde.


Nesená disková kosa Kverneland radu M
Uvažujete alebo potrebujete novú kosu. Kverneland je tá správna voľba. Vyberte si ponuky tú správnu pre Vaše potreby a podmienky. S Kvernelandom...

Pokračování zde.Kverneland 6300 S – vylepšená verze legendy
Nová generace poloneseného otočného pluhu Kverneland 6300 S Variomat se zvýšenou průchodností. V norském Kleppu se přes sto let vyrábí pluhy všech kategorií...

Pokračování zde.